GALERIA

 

 

kościół w sąsiadowicach

Pomóż w odbudowie kościoła w Sąsiadowicach

 

Stronę monitoruje stat24

 

Protest mieszkanców Milina
Dodano: 2011-08-10

Nasze życie zmienilo się w koszmar -- mówią mieszkancy Milina. Cicha do niedawna wieś w gminie Mietków rozjezdzają ciezarówki wożace kruszywo.

Zobacz relacje w Faktach TVP Wroclaw.


 

Zbiornik w Mietkowie będzie remontowany

Dodano: 2011-07-17

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu informuje, ze w 2011 r planuje naprawę ekranu zapory zbiornika Mietków. W związku z koniecznością naprawy dylatacji i płyt ekranu zapory od strony odwodnej, zachodzić będzie potrzeba sukcesywnego obniżenia piętrzenia wody w zbiorniku Mietków od sierpnia 2011 r., tak by osiągnąć rzędną 160,00 m npm ( objętość wody ok. 2,1 mln m3- powierzchnia zalewu ok. 200 ha) i utrzymać ja w okresie wrzesień - listopad 2011 r.

Prosimy wszystkich użytkowników zbiornika Mietków o uwzględnienie tego faktu w swojej działalności eksploatacyjnej oraz turystyczno - rekreacyjnej, a w szczególności o odpowiednie zabezpieczenie lub usuniecie w odpowiednim czasie jednostek porywających.

źródlo: http://wroclaw.rzgw.gov.pl

czytaj również na:
http://www.wroclaw.pzw.org.pl/wiadomosci/49120/60/mietkow__remont_zapory

http://www.prw.pl/articles/view/15470/zbiornik-w-mietkowie-do-remontu

aktualizacja 05.08.2011

Zakaz wędkowania na zbiorniku Mietków

Dnia 08.09.2011 r. na zaporze zbiornika Mietków osiągnięta zostanie rzędna piętrzenia 6 m. Z dniem tym wchodzi w życie uchwała Zarządu Okregu:

UCHWAŁA NR 67
W związku z, wynikłymi z konieczności remontu zapory, maksymalnym obniżeniem wód zbiornika Mietków, celem przeciwdziałania kłusownictwu rybackiemu skoncentrowanych na malej powierzchni ryb, zamyka się zb. Mietków do połowów wędkarskich. Zakaz ten obowiązuje od momentu obniżenia piętrzenia wód zbiornika do rzędnej 6 metrów do odwołania.

źródlo: http://www.pzw.org.pl/walbrzych/wiadomosci/50768/60/zakaz_wedkowania_na_zb_mietkow


 

Marinowanie Mietków 2011 - impreza plenerowa 20 -22 maj 2011
Dodano: 2011-05-16

Fotorelacja z imprezy na stronie Polskiego Radia Wroclaw: http://www.prw.pl/articles/view/14273/majowka-na-plazy-z-drj

Artykuł na stronie EkspresuWroclawskiego: http://www.otowroclawpowiat.pl/news.php?id=65565

Relacja z imprezy na stronie powiatu wroclawskiego: http://www.powiatwroclawski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=797:ar-tropikow-w-borzygniewie&catid=52:aktualnoci&Itemid=80


 

Remont stacji w Mietkowie
Dodano: 2011-04-21

Stacja MietkówStacja Mietków


Na przełomie roku Polskie Linie Kolejowe wyremontowały jeden z peronów na stacji w Mietkowie. Peron numer dwa został podwyższony. Jego nawierzchnia zostali wyłożona kostka brukowa. Pomiędzy torami ustawiono plot uniemożliwiający przechodzenie przez tory poza wyznaczonym miejscem. Zbudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych, oraz wiatę pozwalającą na schronienie przed deszczem. Zmodernizowany został tez przejazd z droga powiatowa 2075D. Gruntownie wyremontowano jego nawierzchnie, oraz zmodernizowana została Samoczynna Sygnalizacja Przejazdowa. Wymienione zostały sygnalizatory, oraz szlabany.


 

Odbudowa kosciola w Sasiadowicach
Dodano: 2011-04-20


Stacja MietkówStacja Mietków

Szanowni Państwo

Minął rok od czasu, kiedy pożar strawił dach Kościoła w Sąsiadowicach. Po oszacowaniu strat okazało się, ze zniszczenia są olbrzymie. Trzeba było wymienić cala konstrukcje drewniana dachu, zmienić pokrycie z blachy na dachówkę, oraz wzmocnić uszkodzone przez pożar mury. Oglądając zdjęcia, zniszczonego przez pożar kościoła, wydawało się, że ta świątynia po raz kolejny już się nie podniesie. A jednak, dzięki ofiarności ludzi, którzy się tam kiedyś urodzili i ich potomków. Ludzi dla których Sąsiadowice nie były dotąd znane, ale maja otwarte serce i złożyli ofiary na rzecz kościoła. Świątynia jest pokryta nowym dachem, daj Boże, ze na następne wieki. Nie mona tu pominąć zaangażowania Kurii Lwowskiej, oraz lokalnych władz Ukrainy. Ogóle dach, łącznie z materiałami kosztował ponad 500 000zl. Prace zostały praktycznie zakończone, dokończenie prac przy dachu planowane jest dwa dni po Świętach.

I teraz sprawy bieżące:
Poświecenie dachu po remoncie planowane jest na 26 lipca, podczas odpustu św. Anny, prawdopodobnie przy udziale Arcybiskupa Mokrzyckiego.

Planowana jest pielgrzymka w dniach:
Wyjazd sobota 23 lipca powrót 27 lipca 2011.
Ewentualne zgłoszenia na mój telefon, lub do p. Jana Olszewskiego tel. 713169545
Koszt podam w maju, ale myśle, ze nie będzie wysoki.
Osoby, które nie maja rodziny w Sąsiadowicach mogą przenocować w Domu Polskim w Sasiadowicach. Warunki gorsze niż w hotelu pięciogwiazdkowym, ale dach nad głową jest.
W sprawie noclegów w Domu Polskim proszę kontaktować się z p Janem Olszewskim.

Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim, którzy złożyli ofiarę na odbudowę Kościoła. Jeżeli ktoś z Państwa nie zdecydował się jeszcze na wpłatę lub chciałby ponownie dokonać wpłaty to nic nie stoi na przeszkodzie, konto bankowe jest aktualne, a potrzeby kościoła jeszcze duże.

Na zakończenie wszystkim ofiarodawcom z okazji Świąt Wielkiej Nocy chciałbym złożyć życzenia by Chrystus Zmartwychwstały błogosławił im i ich rodzinom, a św. Anna pozbawiła ich trosk na tym świecie.

Pozdrawiam E Czerwonka 00:44 2011-09-22

 

NOWSZE

 

Copyright by Tomasz Czyżowicz , 2002-2012, e-mail: gminamietkow@gmail.com ostatnia aktualizacja: 25-02-2012